تنها نیاز رفع مشکلات اقتصادی، اراده و تمرکز بر ظرفیت‌های داخلی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حمایت از خرید کالای ایرانی به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رضا ندایی، مسئول قرارگاه احمدی روشن استان اردبیل نقش آفرینی دانشجویان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: دانشجویان می‌توانند در فرهنگ سازی خرید کالای ایرانی نقش آفرینی کنند.   ندایی با بیان اینکه مردم ولایتمدار و دلسوز ایران اسلامی باید در این زمینه قدم‌های مؤثرتری بردارند، افزود: حداقل انتظار این است که کالای ایرانی و داخلی خریداری کنند تا با حمایت از تولیدات داخلی نقش مؤثری در اقتصاد کشور ایفا کنند.

مسئول قرارگاه احمدی روشن استان اردبیل به جنگ اقتصادی نیز اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به جنگ اقتصادی، اقدامات مهمی در راستای کاهش وابستگی به نظام اقتصادی جهان به ویژه غرب در ایران صورت گیرد. دانشجویان نیز باید همواره سعی و تلاش کنند تا از طرق مختلف مثل قرارگاه شهید مصطفی احمدی روشن، مواضع سیاسی و اقتصادی کشور را از منظرمقام معظم رهبری، در جامعه روشنگری و تببین کنند.

وی در ادامه سخنان خود به اعتقاد و باور مردم اشاره و اظهار داشت: هر یک از مردم ایران باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند، همه باید در عرصه اقتصادی در جامعه، دست به دست هم بدهند و نقش آفرینی کنند؛ و در این میان دانشجویان نیز می‌توانند پا به عرصه روشنگری و بصیرت افزایی گذاشته و طبق فرامین مقام معظم رهبری، موضوع علمی و اقتصادی را آتش به اختیار در جامعه از مسئولین، مطالبه گری کنند.

ندایی به انواع مطالبه گری اشاره کرد و بیان کرد: این مطالبه گری باید فارغ از هرگونه جهت گیری سیاسی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی باشد تا دانشجویان با برنامه ریزی بومی و استفاده از توان داخلی به اقتصاد غیرنفتی تکیه کنند تا با رفع مشکلات اقتصادی در پیشرفت کشور نیز سهیم شوند.

مسئول قرارگاه احمدی روشن استان اردبیل به بیان ریشه‌های آسیب پذیری اقتصادی پرداخت و بیان داشت: عده‌ای از مسئولین و کارشناسان، هنوز هم به اقتصاد مقاومتی باور ندارند و در این میان برخی از افراد که از جنگ اقتصادی ترس نداشته و نا امید هستند و به دشمنان و غرب چشم دوخته اند باید بدانندکه سخت در اشتباه هستند و دشمنان اسلام و انقلاب را نشناخته اند.

وی در پایان گفت: همانطوری که دشمنان ایران از قدرت و توانمندی جوانان ایرانی شناخت ندارند. به این باور رسیده اند که ریشه آسیب پذیری ما در جنگ اقتصادی، درونی است و تنها راه حل آن تکیه به توان داخلی است. کشوری که استعداد ساخت تجهیزات پیشرفته نظامی و هسته‌ای دارد، به راحتی می‌تواند مشکلات اقتصادی راحل کند. تنها نیاز به اراده و تمرکز بر ظرفیت‌های داخلی است.