2000 بخشودگی جرایم کارفرمایان در تامین اجتماعی استان بوشهر پذیرفته شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حمایت از خرید کالای ایرانی به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، یونس خسروانی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته تامین اجتماعی اظهار داشت: از 19 تا 25 تیر به عنوان هفته تامین اجتماعی در تقویم رسمی کشور ثبت است که در این ایام فعالیت‌ها و ماموریت‌های این نهاد حمایتی تبیین و تشریح می‌شود.

وی، از هزینه‌های ویژه بیمه شدگان تامین اجتماعی در سال گذشته خبرداد و بیان کرد: مبلغ 888 میلیارد تومان سال قبل برای  تامین مطالبات بیمه شدگان تامین اجتماعی سال قبل پرداخت شد که 530 میلیارد تومان در بخش بیمه‌ای و 358 میلیارد تومان در عرصه درمانی تامین اجتماعی استان بوشهر هزینه شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر از ایجاد درمانگاه‌های تخصصی تامین اجتماعی در تمام نقاط استان خبرداد و خاطر نشان کرد: تا قبل از دولت یازدهم درمانگاه‌های تامین اجتماعی در استان وجود نداشت که اکنون در تمامی شهرستان‌ها این درمانگاه‌‌ها به بیمه شدگان خدمات لازم را ارائه می‌دهند.

خسروانی به اجرای طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان در تامین اجتماعی پرداخت و تصریح کرد: این طرح از 10 اردیبهشت تا 10 تیرماه اجرایی شد و درخواست بخشودگی دو هزار کارفرما و تولید کننده در استان بوشهر در راستای حمایت از تولید و کالای ایرانی پذیرفته شد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح 24 میلیارد تومان از جرایم کارفرمایان در تامین اجتماعی بخشوده می‌شود بیان کرد: برای سپردن  خدمات تامین اجتماعی به مردم و ایجاد اشتغال، مجوز سه کارگزاری رسمی تامین اجتماعی صادر شده که به زودی در دشتستان، بوشهر و گناوه راه اندازی می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر از اجرای طرح بیمه تامین اجتماعی ویژه کارگران ساختمانی خبرداد و تصریح کرد: تاکنون 15 هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند.

خسروانی،  پرداخت پاداش ازدواج به بیمه شدگان و مستمری بیمه بیکاری به 2 هزار و 500 نفر از بیمه شدگان را از دیگر فعالیت‌‌ها دانست و خاطر نشان کرد: اکنون 330 هزار بیمه شده اصلی و 37 هزار مستمری بگیر از خدمات تامین اجتماعی استان بوشهر بهره‌مند هستند.