برای حمایت از تولید داخلی از خودروی ایرانی استفاده می کنم/ داروهای ساخت داخل دست کمی از نمونه های خارجی ندارند

محمد وحدتی هلان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت وگو با خبرنگارشبکه اطلاع رسانی راه دانا، در خصوص نامگذاری سال جدید تحت عنوان "حمایت ازکالای ایرانی" توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: یکی از دلایل نامگذاری سال این است که مردم کالای ایرانی مصرف کنند و از طرفی نیازی به تولید خارجی نداشته باشیم، چونکه با مصرف کالای داخلی جلوی خروج ارز از کشور گرفته می شود و باعث اشتغال زایی بیشتر در کشور می شود.

نماینده مردم بستان آباد در پاسخ به این سول که شما در سال حمایت از کالای ایرانی چه محصول خارجی را کنار گذاشته و چه کالای داخلی را خریداری کردید؟ گفت: از خودروی ساخت داخل استفاده می کنم با اینکه خودروهای تولید داخلی اصلا قابل مقایسه با تولید خارجی نیست ولی ما از تولید داخلی استفاده می کنیم که باعث قدرت گرفتن تولیدات داخلی شود و تا زمانی که امکانات داخلی وجود دارد از امکانات خارجی استفاده نمی کنم.

وحدتی هلان در خصوص معرفی یک محصول ایرانی خوب به مردم گفت: در زمینه پزشکی داروهای تولید داخلی خوبی داریم با فرهنگ سازی می توانیم محصولات داخلی را جایگزین محصولات خارجی کنیم تا مردم از خرید کالای خارجی منصرف شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: برای حمایت از کالای داخلی همه بخصوص دولت باید آستین های خود را بالا بزند، مجلس هم هر طرح یا لایحه ای که کمک به بالا رفتن کیفیت تولیدات داخلی شود را تصویب می کند.

وی افزود: دولت باید کارآفرینان، سرمایه گذاران و تولیدکنندگان داخلی را حمایت کند و به راحتی تسهیلات بانکی در اختیار آنها قراردهند،ازعملکرد بانک ها انتقاد دارم متاسفانه امروز در بانک ها بروکراسی سنگینی برای تولید کننده داخلی وجود دارد که باید هرچه سریعتر رفع شود همچنین در دادن مجوز به تولید کننده های داخلی ما نیز بروکراسی سنگینی وجود دارد.

وحدتی ادامه داد: اگر از تولید کننده ها به خوبی حمایت شود باعث بالا رفتن کیفیت کالای داخلی و ارزان شدن آنها خواهد شد و مردم نیز رغبت به استفاده از کالای داخلی پیدا می کنند.